Selesta Store
turkey flag uk flag uk flag

NEDEN SELESTA

Neden Selesta Kullanmalısınız Diğer Ürünlerden Farkımız Nedir?

 

 

SELESTA LİFE FARKI

Piyasadaki pek çok ürün ciddi oranda Petro kimya kökenli içerikler kullanmakta, bu sayede maliyetlerini düşürerek ürünlerini rekabetçi fiyatlar ile pazarlamaktadır.

Ancak bu tip ürünler bir dönem kullanıcıyı mutlu etse bile, cilt ve saçlarda kalıcı deformasyonlara sebep olmakta ve pek çok insan orta yaşlardan itibaren  bu sıkıntıları çözmek için çaba harcamaktadır.

Karşılaşılan başlıca sıkıntılar; saç kayıpları, saçların zayıflaması, kepek problemleri, cildin çok erken kırışmaya başlaması ve cilt lekeleridir. 

 

SAĞLIK İÇİN SELESTA LİFE

Selesta Ürün Ailesinde tüm ürünlerde Petro kimya bazlı hammaddeler yerine  ağırlıklı olarak bitkisel hammaddeler kullanılmaktadır.

Ürünlerimizde  Paraben, Triclosan, Formaldehit, Etil Alkol, Sentetik Nemlendiriciler, Ağır Metaller (Nikel, civa, aresnik, kadmiyum, kurşun, selenyum) ve Alerjiye neden olabilecek esanslar kesinlikle  kullanılmaz.

Ürünlerimiz dermotolojik testlerden geçmiştir ve kullanılan hammaddeler kesinlikle hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Ürünlerimizde  Petrolden elde edilen SLS yerine Mısır ve Hindistan cevizinden elde edilen bitkisel SLS kullanılmaktadır.

ÇEVREYE DUYARLI

Selesta ürünlerinde çevreye ve insana dost ECOCERT sertifikalı, in vitro / in vivo  ve irritasyon testlerinden geçmiş hammaddeler kullanılmaktadır.

–     In vitro è Cam içinde (petri kutusu içinde)

–     In vivo è Hayat içinde (canlı organizmada )

Ürünlerimizde kullanılan esanslar IFRA (International Fragrance Association ) standardına uygundur.

ZEYTİNYAĞININ, DOĞAL BİTKİSEL ÖZLERLE BULUŞMASI

 

Zeytinyağı tüm Selesta ürünlerinin çekirdeğini oluşturmaktadır ve tüm ürünlerimizde %20-25’lere varan oranda “Zeytinyağı ve Zeytinyağı Özleri” kullanılmaktadır. Doğal Yapısı ve içeridiği vitaminler sayesinde Zeytinyağı asırlarıdır Anadolu’da hem bakım ürünü hem ilaç olarak kullanılmıştır ve kullanılmaktadır. Piyasadaki pek çok ürünün aksine, ürün içeriklerinde kullanılan bitki özleri ve özel uçan yağlar klinik çalışmaları yapılmış ürünlerdir. Etkisinin sağlanması için gerektiği miktarlarda kullanılmaktadır.

© Selesta Life. Tüm görsel ve içeriklerin hakkı saklıdır.