Selesta Store
turkey flag uk flag uk flag

NEDEN ZEYTİNYAĞI

 

ZEYTİNYAĞININ MUCİZEVİ GÜCÜ

   

Zeytinyağının faydaları insanlar tarafından çok eski çağlarda keşfedilmiştir. Zeytinyağı, mutfak kültürünün önemli bir parçası olmasının yanı sıra, ilaç ve güzellik endüstrisinde de kullanılmaktadır. Zeytinyağının saç ve ciltteki olumlu etkilerinin nedeni multivitaminler açısından zengin olmasıdır.

 

Zeytinyağı A, E ve K vitaminleri açısından zengindir. Polifenol, oleocanthol squalene, triterpen gibi diğer bileşenler saç gelişimi ve cildin dokusunun sağlık kazanmasında etkilidir. Zeytinyağı, kafatasına aşırı ölçüde zarar veren bir hormon olan dihidrotestesteron oluşumunu engellemesi nedeniyle, saç dökülmesine karşı etkilidir.

 

 

Zeytinyağı saç ve cilt bakımında kullanıldığında mucizevi sonuçlar yaratmaktadır. Zeytinyağı saç ve cildin ihtiyaç duyduğu Omega 3, A ve E vitaminleri bakımından son derece zengin bir bitki yağı olup söz konusu vitaminlerin cilt gençleştirici ve saçları güçlendirici etkileri bilimsel olarakta bilinmektedir. Zeytinyağı cildi canlandırır, kırışıklıkları azaltır, cildi yumuşatır, esnek ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Nemlendirici etkisiyle saç derisini yumuşatır ve kepek oluşumunu en aza indirir. Saç köklerinde zayıflama, saç dökülmesi, saçlarda kepek oluşumu ve hatta saç beyazlaması için zeytinyağının tedavi edici etkisinden faydalanabilmek mümkündür. Zeytinyağı kurumuş saçların dayanıklığını ve esnekliğini artırma özelliğine sahiptir. Esnekliğini geri kazanan saç daha kolay şekil alır ve dış etkenlerden daha az etkilenir. Zeytinyağı özlü ürünler düzenli olarak kullanıldığında tüm saç problemlerinin ortadan kalktığı, saçların daha hacimli ve parlak bir görünüm kazandığı gözlemlenmiştir.

© Selesta Life. Tüm görsel ve içeriklerin hakkı saklıdır.